proffistolar@gmail.com
Zavolajte nám +421 905 200 648
Po - Pia 8.00-15.00 So - Ne zatvorené
Starohájska 31, Bratislava
Title Image

Materiály

LDTD

Základ tvorí drevotriesková doska hrúbky 18 mm s 1mm ABS hranou. Povrch je vždy hladký, avšak drevodekory majú jemnú reliéfnu štruktúru. Tento materiál prináša výhodný pomer úžitkovej hodnoty a ceny.

ACRYLIC

Úprava drevtrieskovej dosky akrylátovým povrchom vytvára vysokolesklý povrch odolný voči vlhkosti a UV žiareniu (stálofarebný). Drobné mechanické poškodenie je možné opraviť servisnou sadou. V ponuke sú klasické, ale aj 3D ABS hrany. Dvierka sa vyrábajú iba v hladkom prevedení.

Dýha

Drevenou dyhou sa obojstranne lepí na drevotrieskové dosky hrúbky 18 mm. Na dvierkach nie je možné vyfrézovať ozdobný reliéf, sú vždy hladké. Hrany sa upravujú 1 mm dyhovou páskou. Výsledný povrch je pololesklý. Dyhované dvierka skriniek dodáva slovenský výrobca.

SYNCHROPOR

Drevotriesková doska hrubá 18 mm je ošetrená 2 mm ABS hranou. Synchropor prináša čoraz obľúbenejšiu kvalitnú imitáciu dreva krajšiu ako dyha, ktorá verne kopíruje nielen farbu, ale aj štruktúru dreva. Dvierka sa nevyrábajú v reliéfnom, ale iba v hladkom prevedení.

Fólia

Základ tvorí drevovláknitá doska. Fóliou je možné upraviť aj dvierka, na ktoré bol vyfrézovaný ozdobný, klasický alebo moderný, reliéf. Je možné dosiahnuť lesklý aj matný povrch či dekory vrátane imitácie dreva.

Striekanie farbou

Drevovláknitá doska sa najprv zatmelí a následne sa strieka niekoľkými vrstvami farby. K dispozícii je až 211 farebných odtieňov RAL, ktoré je možné vybrať zo vzorkovníka.

FUNDERMAX

Fundermax využíva kombináciu živicových materiálov pre dosahnutie zaujímavého efektu nazývaného lesk so šumom. Dvierka sú hrubé 19 mm a sú vysokoodolné voči tepelnému aj chemickému namáhaniu.

Sklo

Pre moderný vzhľad kuchyne je samozrejme možné nahradiť klasické materiály ako drevotrieska a MDF sklom osadeným v rámiku. Sklo vhodné na dvierka skriniek je možné dodať v rôznych dekoroch.

PRACOVNÉ DOSKY

PRÍRODNÝ KAMEŇ

Pracovná doska z prírodného kameňa posunie kuchyňu na úplne inú úroveň. Okrem kvality, elegancie a noblesy sú aj výnimočne odolné voči mechanickému poškodeniu a vysokým teplotám. Jedlo možno pri tvrdších druhoch kameňa (žula, kremeň) pripravovať aj bez použitia podložky, priamo na pracovnej doske.

TECHNICKÝ KAMEŇ

Má podobné vlastnosti ako prírodný kameň, avšak tvorí ho kamenný prach a pojivo (polyesterová živica). Umelý kameň Silestone ponúka až 50 rôznych odtieňov, v našej ponuke nájdete aj umelý kameň Zodiaq alebo Okite. Jeho hlavnou zložkou je kremeň, ktorý je vysoko odolný ako voči poškrabaniu, tak aj znečisteniu, napriek tomu sa však doporučuje chovať sa k povrchu s určitým ohľadom. Niektoré chemické prípravky dokážu zmatniť povrch alebo umelý kameň poškodiť.

DREVOTRIESKA

Drevotrieskové dosky sú cenovo najdostupnejše, avšak z hľadiska trvanlivosti aj najmenej odolné voči poškodeniu. Vyrábajú sa v rôznych farených dekroch, ktoré môžu ale nemusia byť zhodné s dekorom dvierok a korpusov skriniek. Vyrábajú sa aj v dekoroch imitujúcich prírodný kameň. V širokej škále dekorov si každý nájde to svoje.